Specjalista przyjeżdża codziennie 8:00–21:00
Specjalista przyjeżdża codziennie 8:00–21:00

Bezszwowe sufity napinane

Główną zaletą, jaką może zapewnić bezszwowy sufit napinany, jest idealnie płaska powierzchnia. W rzeczywistości jest to normalny sufit napinany, ale szerokość płótna i powierzchnia pomieszczenia dają moźliwość na stworzenie  powierzchni bez szwów . Gdy pomieszczenie jest zbyt szerokie lub szerokość płótna jest niewystarczająca, musisz zastosować lutowanie części sufitu, aby uzyskać wymagany rozmiar. Bezszwowe sufity tego nie potrzebują.

Najszersze płótna do tego celu to tkanina. Ich szerokość sięga 5 metrów. Ich zaleta, bezszwowość, uzupełnia wszystkie inne zalety sufitów napinanych:

  • Atrakcyjny wygląd. Sufity napinane zapewniają bardzo duży wybór kolorów i tekstur do realizacji pomysłów. Za ich pomocą możesz stworzyć dyskretny klasyczny projekt, a także odważny high-tech lub eklektyzm.
  • Materiał na sufity napinane jest wystarczająco wytrzymały, aby był odporny na umiarkowane obciążenia mechaniczne. Ostre przedmioty mogą mieć wpływ na sufity napinane, ale wystrzał korka od szampana wytrzymają.
  • Trwałość i odporność na wodę – sufit napinany podczas wycieku może wytrzymać do 100 litrów wody na m kw. bez szkody dla siebie. Wszystkie sufity z PCV mają tę zdolność, ale nie wszystkie sufity z tkaniny również ją posiadają. Należy to pytanie omówić z wyprzedzeniem.
  • Jednocześnie wiele sufitów z tkaniny ma powłoki, które dają dodatkowe właściwości, na przykład antystatyczne lub antybakteryjne.

Bezszwowe sufity we wnętrzach

Obecność szwów na materiale nie wpływa na jego właściwości ani wytrzymałość. Różnica leży  tylko w wyglądzie powierzchni. Chociaż szwy są niewidoczne, dla niektórych jest to kwestia zasad. Maksymalną szerokość płótna mogą zapewnić producenci sufitów z tkaniny. Sufity z tkaniny wykonane są z przędzy poliestrowej z dodatkiem impregnacji poliuretanowej. Ze względu na plecioną konstrukcję, mają specyficzną matową teksturę oraz mikroperforację, przez którą cyrkuluje powietrze. Obecność mikroperforacji wpływa na fakt, że sufit nie zatrzymuje wody, jak folia PVC.

Przy zamawianiu należy wyjaśnić ten punkt, jeśli jest to dla Ciebie ważne. Sufity napinane z tkaniny nie mogą zapewnić tego samego wyboru kolorów i faktur co PCV. Z reguły będą to tkaniny o dyskretnych odcieniach, które nadają się do klasycznego wzornictwa. Jednocześnie napinane sufity z tkaniny doskonale imitują pomalowaną otynkowaną powierzchnię. Bezszwowe sufity napinane są dobrym sposobem na znaczną poprawę wyglądu Twojego wnętrza, a co najważniejsze, moga to zrobić w bardzo krótkim czasie.

Interesuje Cię cena?

+48 221 530 555
lub
5 m² gratis
7% zniżki
3% zniżki
200 zł. kupon
150 zł. kupon
10% zniżki
300 zł. kupon
5% zniżki
5% zniżki
10% zniżki
3% zniżki
150 zł. kupon
PROMOCJA!Wypróbuj koło fortuny na sufit napinany!

Tylko u nas - niepowtarzalna okazja do wygrania nagrody!

Zasady:

  • Kupony są ważne przy zamówieniach od 15 m²
  • Rabaty dotyczą materiałów i robót
  • Kod jest ważny do 2023-02-28